Na stránkách Jihočeského územního svazu ČRS se dočtete mimo jiné jednu zajímavou radu, jak si poradit s dosavadním omezením přívlače na revíru Vltava 24:

„Jediným výrazným rozdílem je doba lovu přívlačí (na MP revírech od 16.6. do 31.12.), kdy však lze současnou legislativu obejít pomocí tzv. „lovu muškařením“, kdy se použije místo muškařské šňůry vlasec, a nástraha nesmí být třpytka nebo guma, ale musí být ze srsti nebo z peří, snad to bude zájemcům o přívlač vyhovovat.“

Tuto poznámku naleznete v sekci Pár doplňujících informací.

Jak si to jako vláčkař mám vlastně vykládat?  Nejprve se revír převede na mimopstruhový, lov přívlačí se tak posune až na 16.6. a nyní snad vláčkaři budu „obcházet“ legislativu jakýmsi „przněním“ lovu na umělou mušku. Přijede vám to v pořádku, aby tohle radili lidé na nejvyšších místech JČúS?

Popravdě jsem před nějakým časem podobné paskvily sám zkoušel provozovat, ale záhy jsem dospěl k názoru, že si raději pořídím muškařský prut a naviják se šňůrou a budu před 16.6. na mimopstruhových revírech lovit, jak se patří, tedy jen na drobné mušky a nymfy. Chodit k vodě s mini jig-streamerem či přicvaknutým bročkem k „tělu mušky“ se smekacím navijákem, to fakt není lov na umělou mušku, to je regulérní přívlač a každý to tak musí jasně vidět. Nicméně chápu, že se provozovatelé revíru snaží přesvědčit odpadlé vláčkaře a přimět je tak k přispění do kasičky, ale mě tohle neoslovilo. Počkám si na změnu legislativy, které se snad jednou dočkáme, kdy znění zákona konečně bude mít hlavu a patu poplatné dnešní době a trendům, nebo si počkám, až se třeba napřesrok podaří vyřídit vyjímku ze zákona s povolením celoroční přívlače, jak je tomu například na Vltavě 7.

(32)(9)